BRAAS szkoli dekarzy z wolego oka

Na specjalnym szkoleniu w Gdańsku dekarze poznawali i rozszerzali swoją wiedzę na temat lukarny dachowej, znanej pod nazwą wole oko. Jest to jeden z elementów dachu, który potrafi spędzać sen z powiek nawet doświadczonym dekarzom.

Szkolenie składało się z dwóch etapów. Pierwszy etap to szkolenie teoretyczne, podczas którego został poruszony temat kompleksowych rozwiązań w kwestii projektowania ściany czołowej wolego oka i przygotowania konstrukcji przed montażem dachówek. Natomiast punktem kulminacyjnym szkolenia był wykład dotyczący geometrii wolego oka. Każdy z uczestników wykreślał ścianę czołową wolego oka metodą tradycyjną i metodą ¼, a następnie projektował długość krokwi dla obu metod. Istotnym elementem było również zaplanowanie i prawidłowe zamontowanie kontrłat i łat na konstrukcji lukarny.

Drugiego dnia z kolei odbyło się szkolenie praktyczne z układania karpiówki Opal marki BRAAS na dwóch wolich okach.– Wole oka stanowią dla dekarzy prawdziwe wyzwanie. Zdajemy sobie sprawę, że szkolenie teoretyczne to jedno, a praktyka – drugie. Dlatego przewidzieliśmy całodniowe szkolenie praktyczne. BRAAS od lat wspiera branżę merytorycznie, dzięki czemu mamy pewność, że nasz wysokojakościowy produkt spełnia swoją funkcję należycie – wyjaśnia Marek Podeszwa, Koordynator Działu Technicznego BRAAS, który prowadził to szkolenie.

 

Szkolenie w Gdańsku odbyło się 27 i 28 listopada br.