25 lat Braas w Polsce

W tym roku 25-lecie obecności na polskim rynku świętuje firma Monier Braas – lider w dziedzinie pokryć dachowych. W myśl swojej dewizy „Pewny dach nad głową”, Monier Braas udowadnia, że za jego sukcesem stoi najwyższa jakość i ogromne doświadczenie.

Firma ma w swojej ofercie najmodniejsze kształty i kolory dachówek betonowych, ceramicznych i blachodachówek panelowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stale poszerza asortyment o trwałe i technologicznie zaawansowane produkty. Początki działalności firmy w Polsce sięgają 1993 roku.

Pierwszym kamieniem milowym był rok 1996, kiedy to uruchomiony został zakład produkcyjny w Opolu, gdzie do dzisiaj mieści się siedziba Monier Braas. Rok później podjęto decyzję o budowie kolejnej fabryki w Polsce, tym razem w Płońsku. Prace zostały zakończone w 1999 roku i tak powstała najnowocześniejsza w Europie linia do produkcji dachówek cementowych – mówi Grzegorz Barycki Prezes Zarządu Monier Braas.

Pod koniec ubiegłego roku nastąpiło połączenie firm Monier Braas i Icopal, w ramach międzynarodowego koncernu BMI Group. Renoma i zaufanie, jakim cieszą się marki tworzące pozwoliły Grupie BMI zająć pozycję lidera na rynku pokryć dachowych.

Za sukcesem marki Braas stoi szeroki wybór i wysoka jakość oferowanych produktów. Firma, oprócz dachówek betonowych, ceramicznych i blachodachówek panelowych, oferuje również warstwy wstępnego krycia, systemy wentylacyjne, komunikacyjne, izolacje, zabezpieczenia i akcesoria dachowe. Umożliwia tym samym położenie kompletnego systemu dachowego „z jednej ręki”.

Polityka firmy Monier Braas zakłada jednak, że nawet materiały najwyższej jakości nie wystarczą aby cieszyć się bezpiecznym pokryciem na lata. Niezbędny jest również prawidłowy montaż. Właśnie dlatego, z myślą o pewnym dachu nad głową, powstał program certyfikacji dekarzy. Po odbyciu przynajmniej dwóch profesjonalnych szkoleń umiejętności dekarza są weryfikowane przez doradcę technicznego Braas podczas wizyty na budowie. Po spełnieniu tych warunków dekarz otrzymuje Certyfikat oraz Kartę Certyfikowanego Dekarza poświadczającą jago ważność. Jesteśmy przekonani, że stały rozwój technologiczny produktów musi iść w parze z edukacją fachowców. Chętnie dzielimy się wiedzą w ramach realizowanych przez markę Braas szkoleń dla dekarzy. Ponadto na terenie całej Polski pracują koordynatorzy techniczno-handlowi Braas, z którymi można skonsultować się w kwestii doboru pokrycia dachowego – mówi Grzegorz Barycki. Wyszukiwarka regionalnych doradców znajduje się na stronie: www.monier.pl/kontakt/koordynatorzy-techniczno-handlowi.html

Aby zapewnić konsumentom i inwestorom maksymalną jakość usług, Braas stworzył unikalną w skali kraju Gwarancję Systemową obejmującą cały system dachowy. Każdy klient, który zdecyduje się na wykonanie dachu z wykorzystaniem dachówek i akcesoriów marki Braas oraz zatrudni do montażu certyfikowanego dekarza, otrzyma 30-letnią gwarancję na dachówkę oraz 15-letnią gwarancję cały system dachowy.

Traktujemy dach, jako zintegrowany system i zawsze staramy się przekonywać inwestorów do takiego podejścia. Rekomendujemy wybór wysokiej jakości akcesoriów oraz korzystanie z usług doświadczonych dekarzy. W przypadku pokryć dachowych, pozorne oszczędności nigdy nie sprawdzają się w długoterminowym rozrachunku. A przecież dach ma nam służyć na lata. Dlatego właśnie stworzyliśmy Gwarancję Systemową, aby dać naszym klientom poczucie bezpieczeństwa i pewność, że ich dach jest w dobrych rękach – podkreśla Grzegorz Barycki.

Marka Braas dba również o to, aby stale doskonalić wykorzystywane technologie produkcji, dbając przy tym o ekologię. Technologie Cisar i Protegon to innowacyjne rozwiązania, zapewniające maksymalną wytrzymałość, odporność na trudne warunki atmosferyczne oraz efektowny wygląd.

25 lat obecności marki Braas w Polsce to przede wszystkim czas dynamicznego rozwoju. Z każdym rokiem staramy się udoskonalać naszą ofertę, aby system dachowy Braas był wyborem, który gwarantuje spokój, pewność i najwyższą jakość. Klienci stają się coraz bardziej świadomi, analizują rozwiązania dostępne na rynku i zasięgają porad ekspertów. Bardzo cieszy mnie ta tendencja. Śledzimy trendy i trzymamy rękę na pulsie, tak aby spełniać oczekiwania inwestorów indywidualnych i biznesowych pod kątem trwałości, estetyki, ekologii i kompleksowych rozwiązań – podsumowuje Grzegorz Barycki.

Braas to marka, która od lat cieszy się na rynku ogromną popularnością oraz zaufaniem fachowców i klientów. Dziś połowa sprzedawanych w Polsce dachówek pochodzi z taśm produkcyjnych Braas, a według badań i rankingów może się pochwalić również największą rozpoznawalnością w kraju. Rozmaite nagrody w prestiżowych rankingach, jak Budowlana Marka Roku czy Złoty Laur Konsumenta, umacniają renomę firmy Monier Braas, dając polskim klientom gwarancję niezawodnej jakości już od 25 lat.