Najlepsi dekarze w kraju z nagrodami

Wybór najlepszego dekarza nie musi być dylematem osób budujących! Od 10 lat największy program dla profesjonalnych wykonawców dachów SUPERDEKARZ gromadzi najbardziej doświadczonych dekarzy rywalizujących o tytuł SUPERDEKARZA ROKU. W miniony piątek (15 lutego 2019) w Łodzi podczas jubileuszowej, X Gali SUPERDEKARZ, tytuł SUPERDEKARZA ROKU 2018 przypadł Jerzemu Orłowskiemu z Pyrzyc, a statuetki dla SUPERDEKARZY REGIONU odebrało kolejnych 16 wykonawców.

Program SUPERDEKARZ powstał w 2008 roku z inicjatywy marki Braas. Jego ideą była integracja środowiska dekarskiego i podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych na coraz bardziej wymagającym rynku. Ten największy w Polsce program (ponad 900 zarejestrowanych dekarzy) łączy w sobie rywalizację m.in. o położenie największej ilości dachów, a także system szkoleń – od wykonawstwa po techniki sprzedaży i marketingu. Stu najlepszych dekarzy zapraszanych jest na doroczną wielką Galę SUPERDEKARZ.

Tegoroczna X Gala miała szczególny charakter – była okazją do podsumowań programu i zmian, jakie zaszły w branży dekarskiej w minionej dekadzie. Nieodłącznym punktem programu było ogłoszenie najlepszych wykonawców minionego roku.

SUPERDEKARZEM ROKU 2018 został wielokrotny finalista Jerzy Orłowski (firma: Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce). Kolejne miejsca zajęli: Daniel Czarnecki (firma: Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Stargard Szczeciński) oraz Andrzej Bylski (Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Bylski, Koszalin). Statuetkę SUPERDEKARZ REGIONU odebrało dodatkowo 16 dekarzy najbardziej aktywnych w różnych częściach kraju.

Wręczone zostały również statuetki w specjalnych kategoriach: najwięcej dachówek Cisar ułożył Marian Małka, najwięcej oryginalnych akcesoriów dachowych Braas wykorzystał Andrzej Bylski, zaś najbardziej aktywnym debiutantem w programie SUPERDEKARZ okazał się Grzegorz Kamieński. Po raz drugi od wprowadzenia wiosną 2017 pionierskiej na polskim rynku usługi – Gwarancji Systemowej Braas przyznano nagrodę dla dekarza, który ułożył najwięcej dachów objętych Gwarancją. Został nim Mariusz Staszko (Zakład Ogólnobudowlany Mariusz Staszko, Dobiesław, woj. Zachodniopomorskie). X

Gala SUPERDEKARZ była wyjątkowym momentem, aby podsumować minioną dekadę:

– Jestem niezwykle dumny i wzruszony, że udało nam się połączyć wizją wspólnej zabawy i rywalizacji zawodowej kilkuset najlepszych wykonawców dachów w Polsce! Co najważniejsze, są to ludzie, którzy wraz z nami wierzą w wartość wysokiej jakości produktów i wykonania. Ta „strategia jakości” wygrywa nad „strategią niskiej ceny”. Uczestnicy programu SUPERDEKARZ odnoszą sukcesy na rynku – zdobywają klientów, również poza granicami kraju, otrzymują kolejne rekomendacje od klientów, rozbudowują swoje firmy. To wspaniali fachowcy, wspierający się koledzy po fachu i coraz bardziej doceniani przez klientów specjaliści. Dziękuję za to, że jesteście z nami! – powiedział Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas.

Urodzinową X Galę SUPERDEKARZ poprowadził Tomasz Kammel. W Superdekarskim Koncercie Gwiazd solo i w zupełnie niespodziewanych duetach wystąpili: Andrzej Piaseczny, Margaret, Natalia Szroeder i Tomson, a akompaniował im big band Torres Brothers z gościnnym udziałem Jose Torresa!

Statystyki prowadzone przez organizatora pokazują m. in. że w 2018 roku zostało zgłoszonych do programu 100% więcej budów w porównaniu do roku 2009, przyrost punktów przyznanych dekarzom za różne zgłoszone dachy sięga 170%, a dachówki Braas położone przez uczestników w ciągu 10 lat to 8,3 mln m2. Same tylko dachówki wykonane w technologii Cisar stanowią 1,7 mln m2.  Spośród ponad 800 Superdekarzy aż 279 otrzymało dodatkowo tytuł Certyfikowanego Dekarza Braas, świadczący o przebyciu szkoleń i poddaniu budów weryfikacji specjalistów producenta produktów marki Braas. Dużym sukcesem rynkowym okazało się wprowadzenie przez firmę Monier Braas Gwarancji Systemowej, którą mogą oferować swoim klientom Superdekarze posiadający dodatkowo Certyfikat Braas. W ciągu półtora roku z Gwarancji skorzystało niemal 300 polskich rodzin.

Kolejna, XI edycja programu rusza już wiosną. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych przystąpieniem do programu dekarzy, który dostępny jest na stronie www.superdekarz.pl.